Türkçe XenForo 2 By eTiKeT™ 2017 Yazısı Kaldırma | Blog Aracı Forum

Hoşgediniz!

Bize kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesajlar gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol!
  • Forum da reklam ve tanıtım yapmak kalıcı olarak yasaklanmıştır!

Türkçe XenForo 2 By eTiKeT™ 2017 Yazısı Kaldırma

Admin

Administrator
Yönetici
Merhaba arkadaşlar, bizimde bir süre önce çektiğimiz bir problem olan Xenforo forum da "Türkçe XenForo 2 By eTiKeT™ 2017" yazısı kaldırma işleminden bahsedeceğim. Öncelikle bu konuda insanlara bilgi vermemin nedini izinsiz bir şekilde sitenize link eklenmiş olması, bu dosyaları indirirken link eklenecek veya alt kısımda bizim ibaremiz çıkacak bilgisi verilmiyor. Söz gelimi, sizin sitenizde başkaları yazılımlar vs vasıtasıyla değişiklik yapıyor (bu yasal değil!).

Dolayısıyla bu konuyu açma gereği duydum buradan "eTiKeT" arkadaşımıza selam olsun reklam insanların sitesinden izinsiz backlink almakla olmuyor. Önce bir izin al hıyar herif .d Lafı daha fazla uzatmadan konumuzun asıl içeriği olan Türkçe XenForo 2 By eTiKeT™ 2017 yasısını kaldırmaya geçelim. Tabi arkadaşlar bu yöntemi footer'ınızda veya sitenizin alt kısmında yazan yazıları silmek için de kullanabilirsiniz. sitenizin footer'ı PAGE_CONTAINER adlı şablon dosyasının içerisinde oluyor. Ben eTiKeT arkadaşımızın kötü reklamı üzerinden anlatacağım siz farklı yazıları da silebilirsiniz.

Adım adım sakince akıyoruz konuya, öncelikle eTiKeT arkadaşımızın çevirisini yaptığı AdminCP'ye (Admin Kontrol Paneli) girelim....
  1. Görünüm ve diller
  2. Şablonlar / Şablon ara
  3. PAGE_CONTAINER
  4. 645. Satırı silin
NOT: Eğer aradığınız yazı başka bir şey ise veya değiştirmek istiyorsanız, değiştirmek için CTRL + F yolunu izleyin değiştirmek istediğiniz kelimeyi aratın. Bu işlemi yaptıktan sonra aşağıda sizin yazdığınız bir yazı veya beslemeniz dışında bir şey varsa onlarda silinir temiz bir footer'ınız olur(isterseniz düzenleyip başka birşeyde yazabilirsiniz extra yazan kısıma yazarak).

gfx_25

merhaba 645.nolu satırı sildim fakat birşey değişmedi olmadı kodu yazarmısınız onu bulalım.

Üst Alt